[ورود کاربران] پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ WWW.ATABAI.COM

سرمایه گذاری صنعت دریانوردی و خرید انواع شناور

ایران جز کشورهایی است که پتانسیل های زیادی را جهت انجام امور دریا نوردی داراست ولیکن عدم توجه و فعالیت حرفه ای در این زمینه موجب شده علاقه مندان به این صنعت به موفقیت و پیشرفت چندانی دست نیابند در همین راستا این شرکت نماینده رسمی یکی از شرکت های پیشرو و برتر در زمینه ساخت شناور های دریایی در کشور ترکیه و جز شرکت های رسمی بروکری جهت خرید،فروش و اجاره انواع شناور های دریایی میباشد و تلاش میکند با بوجود آوردن شرایط سهل و مناسب برای خریداران زمینه پیشرفت این صنعت را در ایران فراهم سازد.


خدمات شرکت در زمینه شناور های دریایی

1-مشاوره رایگان جهت خرید،فروش و اجاره شناورهای دریایی.

2-خرید،فروش و اجاره انواع شناور های درخواستی از کشور های مختلف.

3-ساخت انواع شناور های دریایی در کارخانه .

4-تامین منابع مالی از طریق بانک های ایرانی جهت خرید و ساخت شناورها

5-اجاره انواع شناور از کشور ترکیه برای ایران (نفت کش،صیادی و ....)

6-تدوین طرح توجیهی،فنی اقتصادی جهت دریافت مصوبه و اخذ مجوزات لازم از سازمان بنادر و دریا نوردی.

7- بررسی هیدرواستاتیکی شناورها (تهیه دفترچه تعادل انواع شناور)

8- همکاری با موسسات رده بندی داخلی جهت تهییه تأییدیه نقشه های مورد نیاز شناورها


راهکارهای خرید شناور:


1)خرید از طریق فاینانس بین المللی

در این روش از فاینانس هایی استفاده میشود که به صورت وام به شخص سرمایه پذیر اعطا میشود.سرمایه گذار 75 % کل مبلغ را به عنوان وام از طریق سیستم بانکی به حساب مشترک واریز خواهد کرد و شخص سرمایه پذیر 25% مبلغ باقیمانده را موظف است به همان حساب مشترک واریز نماید و سپس با سود سالانه 5 درصد شروع به بازپرداخت آن نماید شایان ذکر است عملیات فوق از طریق سیستم بانکی و طبق قوانین آن انجام خواهد گرفت.


2)خرید از طریق سیستم بروکری جهانی

در این روش شرکت بروکر یا متصدی پروژه طبق قرار دادی بین المللی که با کارفرما عقد خواهد شد مبلغی را جهت انجام امور خرید شناور و یا فاینانس آن از کارفرما دریافت میکند و متعهد به انجام متن قرار داد میگردد و در صورت عدم توانایی طبق قرار داد مبلغ دریافتی از کارفرما با احتساب سود آن بازگردانده میشود.


3)ساخت شناور در کارخانه

در این روش شرکت متصدی پروژه مسولیت ساخت شناور را بر عهده میگیرد و متعهد به ساخت آن طبق استاندارد ها و طرح اولیه کارفرما میگردد و همچنین متعهد میگردد در زمان در نظر گرفته شده پروژه را به اتمام برساند.در این حالت مبالغ به صورت 20 % پیش پرداخت و مابقی با توجه به پیشرفت فثزیکی به حساب شرکت سازنده واریز خواهند شد.


4)اجاره شناور (چارتر)

در این روش شناور درخواستی از طریق شرکت بروکر رسمی با توجه به درخواست کارفرما تهیه میشود که مستلزم عقد قرار داد کارفرما با شرکت بروکری آن میباشد و طبق آن بایستی کارفرما قسط اول شناور را به نام شرکت بروکری ضمانت کند تا شرکت توانایی عقد قرار داد را در هر زمان با مورد یافت شده را داشته باشد.


5)خرید از طریق سیستم بانکی

در این روش شرکت مشاور طبق قرارداد کانون مشاوران یک طرح توجیهی،فنی اقتصادی را تدوین میکند و سپس شروع به مدیریت طرح و اخذ مجوزات و مصوبه میکند،در نهایت پس از اخذ مصوبه عملیات واردات شناور را انجام میدهد.Copyright © 2017. atabaico . All Rights Reserved.